Čtyřgólový příděl v Kolovratech …

V sobotu 21.10.2023 jsme zajížděli v rámci 12. kola Pražského přeboru mužů na druhý konec Prahy, na hřiště Sokola Kolovraty.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

V závěru podzimní části soutěže se nám množí vážná zranění hráčů. K dlouhodobě zraněným Ivanu Mertovi, Ondrovi Kučerovi a Dominiku Forejtkovi se na čtvrtečním tréninku připojil ještě Tomáš Plánička a nic nenasvědčuje tomu, že by se v nejbližší době na hřišti objevil. Abychom vůbec dali dohromady nominaci k sobotnímu zápasu, sluší se poděkovat Fandovi Hákovi, Matěji Jirasovi a zejména Lukáši Žákovi. Uvedení hráči totiž laborují se zraněními, která jim neumožňují plnohodnotnou přípravu, natož účast v soutěžním střetnutí. A právě Lukáš Žák šel do zápasu z vlastního rozhodnutí, aby nedobrou situaci, zejména se složením obrany, pomohl řešit.                            První poločas jsme, až na nakupení individuálních chyb před vyrovnávajícím gólem domácích, zvládali celkem slušně. Dobře a organizovaně jsme řešili snahu domácích Kolovrat dostávat se do naší obrany. A dařilo se nám získávat míče díky dobrému postavení našich hráčů. A šli bychom také do vyššího vedení, než 1 - 0. Chyběla nám však větší přesnost a nápaditost. Přesto jsme po hezké akci Ferrim vstřelili krásný gól. V závěru poločasu jsme však upustili od důslednosti a centrovaný míč z naší pravé strany na zadní tyči uklidil do branky Filipa Machače nekrytý domácí útočník.              Druhý poločas, a zejména cca posledních dvacet minut, už z naší strany nebyl vůbec dobrý. V jeho úvodu musel ze hry Lukáš Žák a to se hodně projevilo na kompaktnosti obrany, byli jsme hodně průchozí. Přesto jsme šli ještě znovu do vedení, když střídající Fanda Hák našel výbornou přihrávkou před brankou Ferriho, který se v těžké pozici nezmýlil.  Ale poslední půlhodina byla z naší strany pak hodně, hodně špatná. Nedokázali jsme udržet míč a co hlavně stálo za našimi třemi obdrženými brankami, byly naše strašné individuální chyby. Těmi jsme domácím góly doslova darovali.         Přes týden nás bude čekat hodně práce, abychom zapracovali na odstranění všech negativ, kterých bylo ve druhém poločase v našem podání až příliš.

Pražský přebor, 12. kolo, sobota 21.10.2023, 10:15

Sokol Kolovraty 4:2 FC Zličín

Branky 39. D. Hájek, 70. Bláha, 81. Kalenda, 89. Hynek – 12. a 58. Bagou.