S Podolím bereme jen bod.

V sobotu 14. 10. 2023 jsme v rámci 11. kola Pražského přeboru mužů hostili mužstvo AFK Slavoj Podolí.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Že nás čeká s Podolím velice těžké utkání, jsme s vedením klubu probírali už na Tempu, po našem vítězném duelu.  Vždyť tento celek nás v loňské sezóně dokázal dvakrát porazit 2-0. A že nás před rokem, právě po remízovém zápase 3-3 na Tempu, doma nachytal, na to jsme celý týden hráče upozorňovali. Ale do hlav hráčům nevidíte. .. Ano, střetnutí bylo po celou dobu utkání, výrazně ovlivněno silným nárazovým větrem. Jak se však v průběhu zápasu jevilo, lépe se s povětrnými podmínkami dokázali vyrovnat hosté. V mužstvu mají dost vysokých, robustních hráčů a v prvním poločase dokázali zvládnout téměř všechny vzdušné souboje. A nejen to, hráli nám tvrdě do těla a to na nás platilo.  Všichni naši hráči potřebovali na zpracování míče plno dotyků, místo zrychlení hry jsme volili komplikovaná řešení a chyběl nám pohyb. Podolí naopak hrálo jednoduše a v dobrém pohybu. A také se zaslouženě dostalo do vedení, když po dlouhém nákopu z poloviny hřiště levý bek Pepa Šmalcl špatně odhadl let balónu. Ten ho přeletěl a osamělý hostující hráč měl jednoduchou pozici k překonání našeho brankáře a také ji využil. Naší levé straně vůbec první poločas nevyšel a logicky šli také Pepa Šmalcl s Kubou Jírou o poločase ze hřiště. Poločasovou přestávku jsme pak využili k napravení hlav hráčů, přestavění hráčských pozic a znovu nastolení zásad naší hry.

A druhý poločas byl také z naší strany o dost lepší. Hosty jsme zatlačili na jejich polovinu, hru jsme zrychlili, ale do střeleckých a gólových šancí se ne a ne dostat. K vyrovnání nám nakonec pomohla hra rukou hostujícího obránce a penalta, kterou suverénně proměnil Martin Kohout. Vítězný gól jsme ale nedokázali vstřelit, naopak Podolí nastřelilo tyč a mělo ještě jednu tutovku. Jasnou gólovou šanci jsme měli i my, ale Marek Tuháček zprava sám před odkrytou brankou míč nedokázal správně trefit. A v závěru jsme pak prožívali velké drama. Postupně totiž hřiště opustili vážně zranění Lukáš Žák a Ivan Merta. Hosté zahrávali několik standartních situací a při jejich výškové dominanci jsme to měli velice těžké. Ale naši hráči vše poctivě u bojovali a napravili náš rozpačitý výkon z prvního poločasu. A podle průběhu celého utkání je remíza nakonec pro nás spravedlivá

Pražský přebor, 11. kolo, sobota 14.10.2023, 10:30

FC Zličín 1:1 AFK Slavoj Podolí Praha

Branky 73. Kohout z penalty - 16. Kocour.
Žluté karty 77. Horák – 59. Šídlo, 64. Brezina, 70. Podobský, 79. Čmelík.
FC Zličín Mareš – Havrila, Horák, Žák (74. Tuháček), Šmalcl (46. Jiras), Plánička, Kohout, Popovič, Jíra (46. Bagou), Merta (90.+1 Yelinskyi), Jákl.
AFK Slavoj Podolí Praha Vondrka – V. Vlasák, Urban, Němeček, Čmelík, Šídlo, Kocour (82. Bednář), Štrajt (66. France), V. Procházka, Brezina (66. Podobský) – Jůzek